Wat is de Guasha massage
De Guasha Therapie komt oorspronkelijk uit Zuidoost-Azië. Al ruim 2000 jaar wordt deze schraaptherapie toegepast. Zelfs in oude geschriften van zo’n 200 jaar voor Christus staan al vermeldingen van een schraapmethode om klachten en/of ziekten uit het lichaam te schrapen.
Guasha bestaat oorspronkelijk uit twee woorden, Gua en Sha. In China gebruiken ze deze losse woorden, in het Westen hebben we dit aan elkaar geplakt en er één woord van gemaakt.
‘Gua’ betekent ‘schrapen’, ‘Sha’ betekent letterlijk zand of zandkorrels, deeltjes die het lichaam vervuilen.
De Guasha massage helpt tegen stevige spierspanning, maar u zult de massage niet als stevig ervaren. Een heerlijke massage voor iemand die niet op zoek is naar een harde techniek, maar wel resultaat wil boeken door spanning om de spieren te verminderen.
Bij de massage wordt er een combinatie gebruikt van massagetechnieken met een rustige druk en wordt er geschraapt met een Guasha steen. Hierdoor kan stagnatie snel te zien zijn (dit door middel van lichte tot donkerrode plekken) en stimuleert het de doorbloeding. Door de oppervlakkige, maar effectieve techniek zal het lichaam goed ontgift worden en de spieren laag voor laag soepel worden. Dit komt omdat het lymfesysteem en de doorbloeding gestimuleerd worden.
Wanneer voor Guasha massage kiezen:
– Wanneer de druk bij een sportmassage (nog) te hard is.
– U last heeft van spieren die enorm vastzitten.
– U last heeft van verkoudheidsklachten.
– U vastzittend bindweefsel heeft.
– Spierpijn.
– Spierkrampen.
– Slapeloosheid.
– Vermoeidheidsklachten.
– Lichte hoofdpijnklachten.